Strona głównaSYSTEM LCN
LCN-SHU - Moduł inteligentny do montażu na szynie, ściemniacz z wyborem nacinania fazy
Szybki podgląd
LCN-SR6 Moduł logiczny na szynę z 6 wyjściami 16A (przekaźnik)
Szybki podgląd
Szklany Panel dotykowy z podświetleniem LED, poczwórny - biały
Szybki podgląd
Szklany Panel dotykowy z podświetleniem LED, podwójny czterokrotny - biały
Szybki podgląd
LCN-GT8 do portu T, 8 przyc., 6 LED, Bagraf, Corona, cz. temperatury TS
Szybki podgląd
Szklany Panel dotykowy z podświetleniem LED, pojedynczy - czarny lub biały
Szybki podgląd
LCN-SHD – Moduł inteligentny DALI do kontroli pomieszczeń na szynę
Szybki podgląd
LCN SZKOLENIE I STOPNIA
Szybki podgląd
LCN-UMR – Moduł logiczny do puszki p/t, sterownik rolet ,230V
Szybki podgląd
LCN-GT8 do portu T, 8 przyc., 6 LED, Bagraf, Corona, cz. temperatury TS
Szybki podgląd
EC-11D (V4.0) 3-kanałowy ściemniacz LED z programowanymi funkcjami
Szybki podgląd
LCN-VISIU - Moduł sprzęgający Ethernet do magistrali LCN, prosta wizualizacja 1 licencja PCHK
Szybki podgląd
LCN-MT4 – Kompaktowy przycisk z wieloma funkcjami
Szybki podgląd
LCN-SHU - Moduł inteligentny do montażu na szynie, ściemniacz z wyborem nacinania fazy
Szybki podgląd
LCN-R6H – Moduł przekaźnikowy 6-wyjściowy 16A z zasilaniem
Szybki podgląd
LCN-UPU – Inteligentny moduł podtynkowy,ściemniacz uniwersalny
Szybki podgląd

SYSTEM LCN

MAGISTRALA LCN 
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA 
BEZPIECZEŃSTWO 
KOMFORT 
ELASTYCZNOŚĆ 
RÓŻNORODNOŚĆ
REFERENCJE 
System LCN     
  
Z systemem Local Control Network można zautomatyzować praktycznie wszystkie funkcje budynku. System LCN jest zbudowany na zasadzie modułowej z powtarzalnych typowych elementów umożliwiających powiązanie rozkazów manualnych z automatycznymi, dzięki czemu sterowanie i regulacja obiektu nie tylko obejmuje wszystkie znajdujace się w nim instalacje, lecz dodatkowo zapewnia użytkownikowi, niemalże przy okazji, indywidualny komfort.
    Argumentem za systemem LCN jest możliwość znacznej oszczędności energii dzięki wydajnemu sterowaniu.   LCN wymaga do transmisji danych tylko jednej dodatkowej żyły w standardowej sieci instalacyjnej. Żyłę danych instalator może układać tak jak zwykłą fazę, bez przestrzegania dodatkowych zasad, gdyż LCN podlega zasadom VDE.
Komponenty systemu

Większość podzespołów LCN to moduły do montażu podtynkowego (UP) w głębokich puszkach lub do montażu na szynie.
   Moduły sieciowe stanowią podstawę systemu LCN. Dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi reguluja czujniki, sterują aktorami oraz komunikują z innymi uczestnikami magistrali.   Moduły sieciowe oprócz własnych wyjść posiadają kilka wtyków dla zewnętrznych czujników (włączniki, sygnalizatory, czujniki) oraz moduły rozszerzeh jak grupy przekaźników i stateczniki elektroniczne. Modutł logiczne wyposażone są we własny zasilacz na 230V, 120V lub 24V (50Hz/60Hz). Wszystkie moduly LCN zabezpieczone są na żyle danych przed napięciem sieciowym i przepięciami do 2/4kV, co powoduje, że inwestor nie musi specjalistycznie zabezpieczać LCN przed przepięciem.
Od domu jednorodzinnego do drapaczy chmur
LCN wyznacza standardy, łacząc technologię z doskonałym wzornictwem.

  Instalacja jest tania i każdy instalator potrafi ją wykonać !.
 
    Ponieważ nie trzeba układać dodatkowej sieci przewodów, koszty instalacji są wyjątkowo niskie, na czym korzysta każdy budynek, czy mały czy duży. 
Transmisja danych do 10 000 pakietów danych na sekundę przewyższa typowe systemy 3 do 30-krotnie. A dzięki swojemu wyjątkowemu 4 stopniowemu systemowi potwierdzania i sygnalizacji LCN jest nadzwyczajnie precyzyjny.   
    Już dwa moduły sieciowe tworzą funkcjonującą magistralę LCN. Dzięki własnej „inteligencji" mogą samodzielnie wysyłać i odbierać polecenia, analizować czujniki, sterować elementami przełączającymi i regulować między sobą wymianę danych. Nie jest konieczny komputer centralny.   
    Standardowe moduły logiczne LCN (np. LCN-UPP, LCN-HU, LCN-LD) posiadają dwa regulowane wyjścia elektroniczne 230 V dla obciążeń od 300VA do 2000 VA oraz dwa wyjścia wirtualne. Dysponują one funkcjami ściemniania, przełączania, sterowania silnika, sterowania impulsowego, itd. Dodatkowo np. w module LCN-HU znajduje się do trzech wyjść elektronicznych 0..10V, DSI do sterowania statecznikami EVG. Trzecie wyjście można wykorzystać do systemu DALI.
    Moduły czujników (np. LCN-UPS, LCN-SHS) stanowią korzystną alternatywę, jeśli nie są konieczne wyjścia 230V. Z czterema wyjściami wirtualnymi oferują te same funkcje, jednakże bez wyjść fizycznych.
Proste okablowanie !
LCN wymaga do prawidłowej wymiany danych tylko jednej
dodatkowej żyły w konwencjonalnej instalacji elektrycznej !Do indywidualnej konflguracji modułów sieci LCN dostępne jest oprogramowanie konfiguracyjne LCN-PRO .
   To narzedzie instalatora jest szczególnie wydajne i łatwe w obsłudze. Umożliwia tworzenie projektów w biurze i późniejsze ich wgrywanie do systemu na budowie.
   Oprogramowanie można też podłączyć bezpośrednio do instalacji (również za pośrednictwem intemetu) i wówczas w ułamku sekundy wszystkie zmiany zostana przeniesione bezpośrednio do modułów logicznych.
   Już skonfigurowaną instalację LCN można w każdej chwili komfortowo zmieniać lub dopasowywać.
LCN Przyłącza
    Moduly logiczne LCN mogą jednocześnie wykonywać wiele funkcji. Do tego celu Służy wiele czujników (np ruchu, temperatury wilgotności ...) i aktory (np. przekaźniki),

Przyłqcze T
 Obsluga tradycyjnych przycisków, standardowych przycisków KNX, paneli LCN (LCN-GT6, LCN-GT12), ltd.
odbywa się poprzez port T. Do tego celu dostępnych jest wiele adapterów. np. LCN-T8, LCN-TEU ltd.
Stosuje się dla tradycyjnych przycisków (LCN-T8), przycisków KNX (LCN-TEx) i przycisków EnOcean (LCN- T4ER).
Wyjścia sterujqce
Moduł LCN-HU posiada dodatkowo 3 wyjscia, które można wykorzystać altematywnie jako wyjścia sterujace 0...10V. z nastawną charakterystyką, jako DSI lub DALI. Dla modułów do montażu podtynkowego istnieją adaptery dla przyłacza T (LCN-DDR), które umożliwiają wykorzystywanie tych modułów do sterowania DALI lub DSI.
 Przyłącze I
Port I umożliwia równoległe podłączenie wielu czujników np. czujników temperatury, odbiorników na podczerwień, transponderów, jak również paneli LCN z wyświetlaczem (LCN-GT4D, LCN-GT10Ditp). Przedłużnie kabla na porcie do 50 m umożliwia realizację wielu elastycznych rozwiazań
Czujniki binarne (Np.: LCN-BT4H, LCN-BU4L, LCN-B3I) są wymagane do podłączenia np. kontaktronów lub standardowych czujników ruchu.
Z 4-krotnym czujnikiem przycisków i binarnym LCN-BU4L możemy poprzez interfejs  wykorzystać odpowiedni licznik. Dodatkowe funkcje alarmu umożliwia analiza kontaktronów, czujników dymu, zalania, itp
Przyłącze P
 Port P jest dostępny tylko w modułach do montażu na szynie i umożliwia podłączenie przekaźników i czujników binarnych. Daje to możliwość sterowania przez moduł równocześnie maksymalnie 8 wyjściami o obciążeniu 16 A oraz sprawdzanie 8 binarnych komunikatów. Uwzględniając oba pozostałe przyłącza dla rozszerzeń jeden moduł LCN może obsługiwać samodzielnie 30 i wiecej punktów danych.
Głębokie puszki podtynkowe z kieszenią pod wyłącznikami w miejscach gdzie będą montowane moduły LCN !
Instalacje LCN są proste i czytelne!

Spsób prowadzenia okablowania jest takie samo jak w tradycyjnej instalacji elektrycznej i nie wymaga żadnej dodatkowej magistrali.
Każdy elektryk ją wykona nawet bez przygotowania.

 D
zięki temu jest bezproblemowa kontrola okablowania również po wielu latach!Marzy Ci się smart home, ale nie za bardzo wiesz, jak wystartować z interesującym Cię projektem? Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Zatroszczymy się o to, aby w krótkim czasie zautomatyzować najważniejsze funkcje budynku i zapewnić Ci większe oszczędności oraz maksymalną wygodę użytkowania. Mamy w tym zakresie pokaźne doświadczenie. Docenisz to nie tylko w codziennym życiu, ale również podczas wyjazdów służbowych i rekreacyjnych. Zapoznaj się z naszą kompleksową ofertą i daj sobie pomóc.

Smart home Wrocław - czym tak właściwie jest automatyka domowa?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, czym jest automatyka w domu? Spieszymy Ci z odpowiedzią. To nic innego, jak współdziałanie najistotniejszych urządzeń oraz akcesoriów domowych poprzez sterowanie nimi na zasadzie modułowej, umożliwiającej powiązanie rozkazów manualnych z automatycznymi. Brzmi to dość skomplikowanie? Nie przejmuj się, bo wszystkim zajmiemy się za Ciebie. Skorzystaj z naszych projektów, a gwarantujemy Ci pełne zadowolenie. Proponujemy Ci kompletne rozwiązania, niezbędny sprzęt i oprogramowanie oraz wydajne moduły sieciowe. System LCN sprawi, że sterowanie i regulacja Twojego obiektu będzie czystą przyjemnością.

Inteligentny dom Wrocław - kilka najważniejszych zalet

Smart home we Wrocławiu niesie za sobą szereg różnorodnych korzyści. Powinieneś wiedzieć, że inwestując w inteligentny dom we Wrocławiu możesz się spodziewać:

 • znacznych oszczędności (pod kątem zużywanej energii, jak i w zakresie finansowym),
 • większego komfortu psychicznego i spokoju,
 • wyższego poziomu bezpieczeństwa,
 • zdecydowanie wyższej funkcjonalności całego budynku,
 • pełnej wygody w codziennym funkcjonowaniu (zwłaszcza nocą).
Nic dziwnego, że inteligentne domy cieszą się obecnie tak dużą popularnością. W dowolnym momencie możemy dla Ciebie sporządzić optymalny smart home projekt, wgłębiając się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a my zajmiemy się wszystkimi kwestiami technicznymi.

Inteligentny budynek Wrocław - jaki system sprawdzi się przy sterowaniu ogrzewaniem i roletami?

Chcesz, aby inteligentny budynek we Wrocławiu stał się w najbliższej przyszłości rzeczywistością? Nie muszą to być wyłącznie Twoje plany i marzenia. Oferujemy Ci kompleksową pomoc przy projektowaniu inteligentnego domu oraz pracach instalacyjnych. Nad wszystkim będą czuwać wykwalifikowani i obeznani w temacie fachowcy. W ten sposób inwestujesz w inteligentne sterowanie ogrzewaniem oraz inteligentne sterowanie roletami. Wystarczy, że zdecydujesz się na system LCN (LCN-PRO) i od tej pory nie będziesz mieć żadnych trudności z odsłanianiem i zasłanianiem okien (np. w porze letniej, kiedy na dworze mocno świeci słońce) oraz kontrolowaniem ogrzewania w porze zimowej. Twoje rachunki ulegną znacznemu obniżeniu, a Ty będziesz mógł się cieszyć większymi oszczędnościami.

Inteligentne instalacje elektryczne - co to właściwie jest i co powinieneś wiedzieć? Przydatne wskazówki

Ogromnym zainteresowaniem w naszej ofercie cieszą się inteligentne instalacje elektryczne. Już wyjaśniamy Ci na czym to tak właściwie polega. Inteligentne instalacje składają się z:

 • urządzeń pomiarowych,
 • urządzeń zbierających informacje,
 • urządzeń przetwarzających informacje,
 • urządzeń przekazujących informacje.
Tym samym nie musisz się absolutnie niczym stresować, ponieważ wspomniane wyżej urządzenia ściśle ze sobą współpracują i nie musisz w nie ingerować (oczywiście możesz sprawnie i bez większych kłopotów wprowadzać pożądane zmiany w funkcjach). Jednocześnie gwarantujemy Ci proste okablowanie, ponieważ LCN do prawidłowej wymiany danych potrzebuje zaledwie jednej dodatkowej żyły w konwencjonalnej instalacji elektrycznej. Nie wymaga to żadnej dodatkowej magistrali, więc jest to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość. Instalacje LCN są proste i czytelne, a wykwalifikowani oraz doświadczeni instalatorzy i elektrycy wykonają je bez większego trudu. Ponadto okablowanie może być swobodnie kontrolowane nawet po wielu latach intensywnego użytkowania.

koniec


...jest pusty

Szybki kontakt
Biuro:
tel. biuro: 71 348 79 79,
mob.
601 71 84 84 

Hot line:

Szybka Pomoc

Sonda
Czy chcesz mieć inteligentny dom
Głosów: 113

Lcn.wrocław.pl - oferujemy innowacyjne technologie dla twojego domu. Prowadzimy nowoczesne szkolenia, dla instalatorów i projektantów. Naszym atutem jest wdrażanie nowoczesnych technologii. Polecamy nowoczesne sterowanie oświetleniem, oraz sterowanie ogrzewaniem, dla twojego domu lub firmy. Nowoczesna automatyka budynkowa LCN zapewni Ci wygodę i komfort. Jednym z naszych najbardziej popularnych produktów, jest sterowanie domem przez internet. Inteligentny dom LCN to nasze motto. Oferujemy w atrakcyjnych cenach sterowniki Led Enterius, oraz system LCN i knx. Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się ściemniacze Led ENTERIUS, jak również inteligentna instalacja LCN. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z  Polityka Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czas wyświetlania strony: 0.032s